• Kartki na Boże Narodzenie

    Jak wiadomo: Święta Bożego Narodzenia trwają za krótko i nie wystarcza czasu, aby odwiedzić wszystkich przyjaciół i krewnych. To nie jest jednak żaden argument, aby rezygnować z przesłania osobistych życzeń świątecznych. W naszym sklepie zamówisz kartki świąteczne z własnym zdjęciem i życzeniami świątecznymi. Zobacz jakie to proste!

    Zobacz kartki

Aby Święta Bożego Narodzenia ...

Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.

- Konstanty Ildefons Gałczyński

Tagi: Święta

O Panie, Ty mnie kochasz ...

O Panie, Ty mnie kochasz do tego stopnia, że narażając swoją chwałę, przyszedłeś do nas jako człowiek „całkowicie bezsilny”, ale „wszechpotężny Miłością”.

- Michel Quoist

O północnej godzinie ...

O północnej godzinie
Narodził się nam Zbawiciel.
I podczas gdy śpiewał, dookoła wyrastały róże, które przemieniały się w główki aniołów i unosiły się w górę na tęczowych skrzydełkach.

- Hans Christian Andersen,

Tagi: Miłość , Bóg , Anioł

Przyszła nareszcie ....

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się – między ludzi wszedł
Mistrz – Wiekuisty

- Cyprian Kamil Norwid

Tagi: Ludzie , Bóg

Święta dlatego ...

Święta dlatego w takiej u nas cenie,
Że są nieliczne w różnych dni bezliku,
Jak te kosztowne, najgrubsze kamienie,
Z rzadka dzielące perły w naszyjniku.

- William Szekspir

Tagi: Święta

A ty, Betlejem ...

A ty, Betlejem, ziemio Judy,
nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy,
albowiem z ciebie wyjdzie władca,
który będzie pasterzem ludu mego, Izraela.

- Ewangelia wg św. Mateusza 1, 6

Tagi: Bóg , Święta

Cytaty Boże Narodzenie

Coroczne celebrowanie pamiątki narodzin świętej Dzieciny z Betlejem, to jedno z najbardziej uroczystych świąt katolickich. Z tego powodu zostaje uhonorowane wyjątkowymi obrzędami, jak również głęboką refleksją wszystkich wiernych, na temat tych cudownych wydarzeń, które dały początek datowania nowej ery w dziejach ludzkości. Maleńki Pan Jezu, który przyszedł na świat w betlejemskim żłóbku, stał się nadzieją oraz największą miłością wszystkich Chrześcijan. Dlatego święta Bożego Narodzenia są zawsze tak radosnym oraz podniosłym momentem, gdyż czczą pojawienie się na świecie Zbawiciela. Wspaniałe, zimowe okoliczności tego czasu sprawiają, że zarówno dzieci, jak i dorośli z utęsknieniem wyczekują, przepełnionego magią i wzajemną serdecznością oraz dobrocią okresu Bożonarodzeniowego.

Zielone, pachnące świąteczne drzewko, przystrojone w błyszczące, a także barwne ozdoby, to nietuzinkowy symbol świąt, będących czasem spędzanym w gronie rodzinny. By w efektywny sposób złożyć życzliwe życzenia najbliższym osobom, warto podarować im tematyczną, specjalnie wybraną kartkę emanującą świąteczną tematyką. Cytaty z okazji Bożego Narodzenia umieszczone w papeterii nadadzą jej odświętnego, jak również niepowtarzalnego i osobistego wyrazu.