• Unikatowe kartki na chrzest

    Poszukujecie unikatowego drobiazgu z okazji chrztu? Pragniecie stworzyć coś oryginalnego, co sprawi, że osoba obdarowywana poczuje się wyjątkowa? Stwórzcie spersonalizowaną kartkę! Prosty w obsłudze konfigurator do indywidualnego tworzenia kartek a także liczne motywy odnajdziecie na naszej stronie. Dodaj zdjęcie, wybierz cytat z Biblii i zamów oryginalne kartki.

    Zobacz kartki

Wszyscyśmy bowiem ...

Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem.

- 1 Kor 12,13

Pozwólcie dzieciom ...

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.

- Pismo św., Ewangelia wg. św. Marka 10,14

Tagi: Dziecko , Bóg

Idźcie więc i nauczajcie ...

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

- Biblia Ewangelia wg św. Mateusza 28, 19

Tagi: Ludzie , Bóg , Ojciec

Ale gdy uwierzyli...

Ale gdy uwierzyli Filipowi, który oznajmiał dobrą nowinę o królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, dawali się ochrzcić, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

- Biblia Dzieje Apostolskie, 8,12

Tagi: Bóg , Mężczyzna , Jezus

Idźcie więc ...

Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem.

- Biblia Ewangelia Mateusza, 28,19-20

Tagi: Bóg , Chrzest , Ojciec

Nawróćcie się...

Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.

- Biblia, Dz. 2,37-38

Tagi: Duch Św. , Chrzest , Jezus

Chrzest cytaty z biblii

Chrzest święty to wyjątkowy sakrament, celebrowany oraz przeżywany w kościele katolickim z niebywałą wzniosłością, jak i podniosłością. Jest to bowiem chwila, w której dziecko jakie niedawno przyszło na świat przeżywa jakby drugie narodzenie, ponieważ podczas tej uroczystości niemowlak rodzi się na łonie Kościoła i staje się pełnoprawnym członkiem chrześcijańskiej wspólnoty ludzi wierzących. Jest to zatem niezwykle radosny ale także wzruszający i rozczulający czas, kiedy rodzice przynoszą swój dar jaki otrzymali od Boga, by powierzyć go opiece Stwórcy. Ten patetyczny opis ilustruje rangę tego święta, które jest celebrowane nie tylko przez najbliższą rodzinę małego dzieciątka, ale przez całą wspólnotę Chrześcijan, których grono się powiększa. Ten wiekopomny, jak również przepełniony najszczerszą radością dzień przynosi ogromne, pozytywne zmiany dla samego niemowlaczka, co hucznie świętuje cała rodzina.  Najbliżsi, swoje życzenia najczęściej wyrażają za pomocą subtelnej i delikatnej, a zarazem symbolicznej kartki, jaka zwykle posiada właściwe i pasujące do całej sytuacji cytaty z Biblii. Ich obecność podkreśla odpowiednio naturę wydarzenia.