• Podziękowania po chrzcie

    Po chrzcie Wasze niemowlę z pewnością było zasypywane gratulacjami i prezentami. Warto, by odwzajemnić ten miły gest podarowując wszystkim obecnym w tym wyjątkowym dniu niezwykły prezent – spersonalizowaną kartkę. Nietuzinkowe motywy, barwne wzory oraz przykładowe teksty – to wszystko odnajdziecie na stronie sendmoments.

    Zobacz kartki

Przyjęłam Chrzest święty ...

Przyjęłam Chrzest święty z radością tak wielką, jaką tylko aniołowie mogliby opisać.

- św. Józefina Baghita

Tagi: Radość , Bóg

System wychowawczy ...

Prawdziwy system wychowawczy domaga się obecności Boga. Tego Boga, który nie ma wycelowanej w nas broni dla karania, ale który uśmiecha się i dodaje nam odwagi, abyśmy się stali rzeczywiście ludźmi w stosunku do Jego wielkiego arcydzieła, jakim jest przyroda [...].

- Robert Baden-Powell

Tagi: Bóg , Wychowanie

Wiara i chrzest ...

Wiara i chrzest zawsze szły ze sobą w parze i dlatego najprawdopodobniej (...) w tym okresie [w I wieku] nie znano praktyki chrztu niemowląt.(...) Okoliczność, że dopiero w III stuleciu uznano go za tradycję apostolską, przemawia raczej przeciw jego pochodzeniu apostolskiemu

- August Neander

Tagi: Bóg , Wiara , Chrzest

Dziś posyłam do Ciebie...

Dziś posyłam do Ciebie mego Anioła, niechaj on na skrzydłach swych Cię niesie.

- Autor nieznany

Tagi: Anioł

Dziecino jesteś największym darem...

Dziecino jesteś największym darem jakie dało mi niebo. Dziś ja oddaję Ciebie w Boże ręce, niech Cię ojciec niebieski chroni i strzeże.

- Autor nieznany

Tagi: Dziecko , Chrzest , Dar

Gdyby na wielkim świecie ..

Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.

- Julian Ejsmond

Tagi: Życie , Dziecko , Słońce

Chrzest teksty

Dzień Chrztu, to jeden z najważniejszych i najbardziej znaczących dni w życiu każdego Chrześcijanina. Sakrament ten sprawia, że maleńkie dzieciątko pozbywa się ciążącego na nim od urodzenia grzechu i staje się prawdziwym Dzieckiem Boga. O wadze tego wyjątkowego i niebywale istotnego sakramentu świadczy chociażby fakt, że jeszcze do niedawna rodzice nie wychodzili z niemowlakiem z domu, zanim nie został ochrzczony, ponieważ dawny przesad mówił, że dziecko bez chrztu nie jest właściwie chronione, ani też bezpieczne. Naturalnie zabobon ten został już niemal całkowicie zapomniany, jednak ilustruje on powagę oraz rangę tego sakramentu, który jest pierwszym, przyjętym przez każdego człowieka. Wydarzenie to jest zatem wyjątkowo uroczystym, jak również podniosłym świętem, które zostaje z radością celebrowane przez wszystkie, najbliższe osoby. Zwyczaj nakazuje, aby każdy członek rodziny wręczył dziecku śliczną oraz tematyczną pamiątkę chrztu, która dzięki temu, że zwykle zawiera stosowne teksty na Chrzest oraz właściwą, tematyczną stylizację staje się cudowna pamiątką. Te elementy kartki sprawiają, że nabiera ona właściwego wydźwięku.