• Kartki po chrzcie dla gości

    Podczas chrztu świętego, w kościele spotykają się najważniejsze osoby dla rodziców małej istotki. Z przejęciem obserwują, jak stawia ona pierwsze kroki w swoim chrześcijańskim życiu. Jest to również pierwszy duży występ nowego członka wspólnoty chrześcijańskiej. Ten wyjątkowy dzień możecie uwiecznić na przepięknie dekorowanej kartce od sendmoments.

    Zobacz kartki

Chrześcijanin rodzi się ...

Chrześcijanin rodzi się jako nowy człowiek

W tym właśnie Sakramencie.

Chrzest ma bowiem moc

Dawania nowego życia,

życia Bożego.

- Jan Paweł II

Tagi: Życie , Bóg , Człowiek

Niewinnością jest dziecko ...

Niewinnością jest dziecko i zapomnieniem, rozpoczynaniem od nowa, grą, kołem, co samo z siebie się toczy, pierwszym ruchem i świętym, wymówionym Tak.

- Fryderyk Nietzsche

Tagi: Dziecko , Bóg

Na­wet naj­dal­szą podróż...

Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku.

- Gauta­ma Bud­da (Sid­dhar­tha Gauta­ma)

Tagi: Droga , Krok

Dziecko jest pięknem

Dziecko jest pięknem ludzkiego bytowania.
Jest pięknem!
Jezus potwierdził to swoim postępowaniem.
Bądźmy wpatrzeni w piękno dziecka

- Jan Paweł II

Tagi: Ludzie , Dziecko , Piękno

Bóg nam ofiarował ...

Bóg nam ofiarował życie, On nam otworzył drogę do nieba, Jezus nam ofiarował życie, To On był naszym najświętszym nauczycielem Świata.

- Jan Paweł II

Tagi: Życie , Bóg , Świat

Cytaty na chrzest

Rodzice wyznający wiarę katolicką niedługo po narodzeniu dziecka zanoszą je na uroczystą Mszę Świętą do Kościoła, na której niemowlakowi zostaje udzielony, pierwszy w jego życiu sakrament święty, jakim jest Chrzest. Jest to niezwykle podniosłe, bardzo ważne oraz ogromnie uroczyste wydarzenie, które sprawia, że maleńkie dzieciątko może być już oficjalnie nazywane dzieckiem Boga. Sakrament Chrztu sprawia bowiem, że z dziecka zostaje zmyty grzech pierworodny, a ono samo jest niezwykle bliskie, kochającemu go Stwórcy. Uroczystość ta cechuje się niezwykłą podniosłością, jak również odświętnością, dlatego wokół bobaska gromadzą się jego najbliżsi, którzy chcą być świadkami tego, niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.  Z tej okazji, zgodnie z przyjętym zwyczajem maleństwu wręcza się upominek oraz kartkę, która koniecznie musi być wykonana specjalnie na te okazję.

Kartki wyposażone w specjalne, głębokie i metaforyczne cytaty na Chrzest powodują, że papeteria staje się jeszcze bardziej odświętna. Ilustracja nawiązująca zarówno do piękna samego dziecka oraz charakteru uroczystości, połączona z pięknymi słowami, to esencja efektywnego upominku.