• Kartka z podziękowaniem po komunii

    Po uroczystości Pierwszej Komunii, młodemu gospodarzowi składane są życzenia i gratulacje od krewnych i przyjaciół. Naturalnym jest więc odwdzięczenie się za miłe gesty, a z pewnością wszystkich obecnych ucieszy kartka z podziękowaniem za przybycie na komunię.

    Zobacz kartki

Obecność Boga ...

Prawdziwy system wychowawczy domaga się obecności Boga. Tego Boga, który nie ma wycelowanej w nas broni dla karania, ale który uśmiecha się i dodaje nam odwagi, abyśmy się stali rzeczywiście ludźmi w stosunku do Jego wielkiego arcydzieła, jakim jest przyroda [...].

- Robert Baden-Powell

Tagi: Bóg , Wychowanie

Jezu Najdroższy...

Jezu Najdroższy, Bracie i Panie
dziś pierwsze nasze wspólne spotkanie.
Przyjmij o Panie serduszko małe,
bo z tej miłości dzisiaj drży całe.

- Autor nieznany

Tagi: Życie , Serce , Pan

Dziękuję Ci mój Jezu Chryste...

Dziękuję Ci mój Jezu Chryste
że dajesz się przyjąć w tej Hostii czystej.

- Autor nieznany

Tagi: Jezus

Boże, w dobroci nigdy nieprzebrany...

Boże, w dobroci nigdy nieprzebrany,
Żadnym językiem niewypowiedziany,
Ty jesteś godzien wszelakiej miłości,
Poszanowania, chwały, uczciwości.

- Pieśń kościelna XVIII w.

Tagi: Miłość , Bóg

Kiedy ranne wstają zorze...

Kiedy ranne wstają zorze,
Tobie ziemia, Tobie morze,
Tobie śpiewa żywioł wszelki, Bądź pochwalon Boże wielki.

- Franciszek Karpiński

Tagi: Bóg , Komunia

Wszystkie nasze dzienne sprawy...

Wszystkie nasze dzienne sprawy
Przyjm litośnie Boże prawy,
A gdy będziem zasypiali,
Niech Cię nawet sen nasz chwali.

- Franciszek Karpiński

Tagi: Bóg , Komunia

Czynny charakter miłości ...

Czynny charakter miłości – poza elementem dawania – ujawnia się w tym, że zawsze występują w niej pewne podstawowe składniki wspólne dla wszystkich jej form. Są to: troska, poczucie odpowiedzialności, poszanowanie i poznanie.

- Erich Fromm

Tagi: Ludzie , Miłość , Troska

Komunijne teksty

Dziecko chcące przystąpić do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej musi poznać najważniejsze przykazania Boże i kościelne, aby właściwie przygotować się do tego niecodziennego wydarzenia. Przyjęcie białej Hostii do czystego serca dziecka, jest wzniosłym oraz jedynym w swoim rodzaju momentem, jaki powinien być uroczyście celebrowany przez całą rodzinę. Dziecko w tym cudownym i wspaniałym dniu po raz pierwszy w pełnym wymiarze uczestnicy we Mszy Świętej. Ranga i powaga tej sytuacji jest zawsze wzmocniona elegancką, kwiatową dekoracją świątyni, która sprawia, że wygląda ona jak skrawek nieba na ziemi. Roześmiane twarze odświętnie ubranych dzieci, z uczuciem i pasją śpiewających religijne pieśni dziecięce, to widok i dźwięki, które rozczulają, jak również wzruszają wszystkich dorosłych.

Specjalne kartki, ozdobione tematycznymi obrazkami będą fantastycznym upominkiem dla każdego dziecka, przeżywającego ten radosny, długo oczekiwany dzień. Komunijne teksty, jakie zwykle znajdują się w takiej papeterii nadają jej właściwego wyrazu oraz ubogacają jej wartość o piękne słowa, ciepłe wyrazy i odpowiednie przesłanie.