Wiersze, cytaty i powiedzenia

Cytaty wielkanocne

Nieśmiertelny Bóg ...

Nieśmiertelny Bóg przyjął śmiertelną naturę,
aby za nas umrzeć i swoją śmiercią naszą naturę unicestwić.

- św. Augustyn

Tagi: Bóg

Noc Wielkanocna ...

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.

- bł. Jan Paweł II

Tagi: Święta

Chrystus zwycięża ...

Chrystus zwycięża zło i śmierć! To radosne orędzie rozbrzmiewa w tych dniach w sercu Kościoła. Zwyciężywszy śmierć, Chrystus obdarza nieskończonym życiem tych, którzy Go przyjmują i wierzą w Niego. Jego śmierć i zmartwychwstanie stanowią zatem fundament wiary Kościoła.

- bł. Jan Paweł II

Tagi: Kosciół

Tajemnica chleba i wina ...

I marzył wśród Wieczerzy Ostatniej Rozpaczy,
By, nie mogąc łez zleczyć, choćby ten prostaczy,
Najprostszy pozostawić dar chleba i wina.

- Leopold Staff

Tagi: Chleb , Wino , Wieczerza

W czas ...

W czas zmartwychwstania Boża moc
Trafi na opór nagłych zdarzeń.
Nie wszystko stanie się w tę noc
Według niebieskich wyobrażeń.

- Bolesław Leśmian

Tagi: Bóg , Noc

W przeddzień ...

W przeddzień swego zmartwychwstania, w przeddzień żywota
Bóg, leżąc w mogile, żmudne liczy chwile,
A przykuła go do ziemi ciała ciężkota.

- Bolesław Leśmian

Budowniczowie śmierci ...

Budowniczowie śmierci Syna Człowieczego zabezpieczają grób strażą i pieczętują kamień. Często budowniczowie świata, za który Chrystus chce umrzeć, usiłowali położyć kamień ostateczny na Jego grobie. Ale kamień pozostaje zawsze odwalony z Jego grobu. Kamień: świadek śmierci - stał się świadkiem zmartwychwstania: "Prawica Pańska moc okazała"

- Jan Paweł II

... śmierć Boga...

Wy wszyscy, którzy głosicie "śmierć Boga", którzy szukacie sposobu, by usunąć Boga z ludzkiego świata, wstrzymajcie się i pomyślcie, czy "śmierć Boga" nie niesie w sobie nieuchronnej "śmierci człowieka.

- Jan Paweł II

Tagi: Bóg , Śmierć

Chrystus zmartwychwstał ...

Chrystus zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia, aby człowiek żył pełnią własnego życia: aby Człowiek żył z Boga i w Bogu.

- Jan Paweł II

Chrystus zmartwychwstał ...

Chrystus zmartwychwstał. On jest kamieniem węgielnym. Już raz próbowano odrzucić Go i pokonać, ze strażą i opieczętowanym kamieniem grobowym. Ale kamień ten został odwalony. Chrystus zmartwychwstał.

- Jan Paweł II

Nie odrzucajcie Go...

Chrystus zmartwychwstał.
Nie odrzucajcie Go wy, którzy budujecie ludzki świat. Nie odrzucajcie Go wy, którzy w jakikolwiek sposób, w jakiejkolwiek dziedzinie budujecie świat dzisiejszy i jutrzejszy. Którzy budujecie świat kultury i cywilizacji; świat ekonomii i polityki; świat nauki i informacji. Którzy budujecie świat pokoju... lub wojny? Którzy budujecie świat ładu... lub terroru? Nie odrzucajcie Chrystusa: On jest kamieniem węgielnym!

- Jan Paweł II

Cytaty wielkanocne

Odpowiednie oraz niebywale uroczyste celebrowanie Świąt Wielkanocnych, to wyjątkowo istotne oraz ważne wydarzenie, które upamiętnia największą ofiarę złożoną przez Boga, z miłości do człowieka. Dlatego okres ten przepełniony jest wzniosłą refleksją, jak również radosnym świętowaniem, ponieważ dzięki tym wydarzeniom Chrześcijanie uzyskali najważniejsze dogmaty oraz podstawy swojej wiary. Zmartwychwstanie Chrystusa, to bowiem najbardziej istotny fakt w całej historii Chrześcijaństwa, który stał się filarem wiary katolickiej. Święta te nabierają podwójnego wyrazu dzięki okresowi, w jakim są obchodzone. Czas rozkwitającej oraz rześkiej, zwiastujące nowe życie wiosny doskonale komponuje się z przesłaniem świąt Wielkiej Nocy, jakie również są symbolem odrodzenia. Rodzinne oraz niebywale uroczyste obchodzenie tych świąt w gronie rodzinnym, to tradycja jaka składnia również do składania serdecznych życzeń wszystkim najbliższym. Pięknym sposobem ich uwiecznienia staje się wręczanie i wysyłanie tematycznych kartek, które emanują klarownym projektem, jaki podnosi efektywność całego przesłania. Ubogacenie papeterii we wzniosłe i metaforyczne cytaty wielkanocne spowoduje, że adresaci będą poruszeni, pięknymi słowami.