Wiersze, cytaty i powiedzenia

Sentencje wielkanocne

Była to swawola powszechna ...

Była to swawola powszechna w całym kraju tak między pospólstwem, jako też między dystyngowanym. W poniedziałek wielkanocny mężczyźni oblewali wodą kobiety, a we wtorek i w inne następujące dni kobiety mężczyzn, uzurpując sobie tego prawa aż do Zielonych Świątek, ale nie praktykując dłużej jak do kilku dni.

- Jędrzej Kitowicz

Tagi: Święta

W czas zmartwychwstania ...

W czas zmartwychwstania Boża moc
Trafi na opór nagłych zdarzeń.
Nie wszystko stanie się w tę noc
Według niebieskich wyobrażeń.

- Bolesław Leśmian

Tagi: Święta

W przeddzień swego ...

W przeddzień swego zmartwychwstania, w przeddzień żywota
Bóg, leżąc w mogile, żmudne liczy chwile,
A przykuła go do ziemi ciała ciężkota.

- Bolesław Leśmian

Jeśli w kwietniu pszczoły nie latają...

Jeśli w kwietniu pszczoły nie latają, to długie chłody się zapowiadają.

- polskie przysłowia ludowe

Tagi: Kwiecień

Jaskółka i pszczółka lata ...

Jaskółka i pszczółka lata, znakiem to wiosny dla świata.

- polskie przysłowia ludowe

Tagi: Wiosna

Święta dlatego ...

Święta dlatego w takiej u nas cenie,
Że są nieliczne w różnych dni bezliku,
Jak te kosztowne, najgrubsze kamienie,
Z rzadka dzielące perły w naszyjniku.

- William Szekspir

Tagi: Święta

Sentencje wielkanocne

Cud Zmartwychwstania Pana Jezusa, to najważniejsza podstawa wiary katolickiej, na której opiera się cała chrześcijańska religia. Dlatego Święta Wielkanocne, są najważniejszą uroczystością obchodzona w czasie całego roku liturgicznego, ponieważ ich magia oraz niezgłębiona tajemnica, to fundament wyznania katolików. Uroczystości celebrowania pamiątki tych wzniosłych oraz refleksyjnych wydarzeń przypadają zawsze w czasie wiosny, co sprawia, że okres zakwitania pierwszych kwiatów, jak również budzenia się nowego życia wspaniale podkreśla całą aurę oraz metaforykę Wielkanocy. Rodzinne obchodzenie tych wydarzeń, w radosnej i serdecznej atmosferze, to przekazywana z pokolenia na pokolenie tradycja, jaka we wspaniały sposób uwidacznia wzajemną życzliwość oraz pozytywne emocje towarzyszące temu okresowi.

Doskonałym sposobem na materialne wyrażenie życzeń dla najbliższych osób, jest podarowaniem tematycznej, kreatywnej kartki ubogaconej w głębokie oraz treściwe sentencje wielkanocne, jakie sprawią, że całość będzie efektywna i efektowna. Papeteria za sprawą właściwie wyprofilowanej grafiki oraz doskonale dobranych, odpowiednich słów stanie się cudownym darem, jaki z całą pewnością do łez wzruszy zachwyconych adresatów.